• https://www.facebook.com/radyoulugbeyli?ref=br_rs
  • https://plus.google.com/u/0/104651503215851790108/posts
  • https://twitter.com/RadyoUlubey1/status/513063750698795009/photo/1

ULUĞBEY HABERLERİ

Eğirdir Gölü Koruma Planı Yeniden Gözden Geçirilecek 

Nevzat Korkmaz, ‘Eğirdir Gölü Koruma Planı ile İlgili Bölge Halkının Talepleri Göz Önüne Alınarak Yeni Bir Taslak Hazırlayacağını Bildirdiğini Söyledi.

 

MHP Isparta Milletvekili Nevzat Korkmaz, Çevre Orman Bakanlığı’nın çalışmaları yürütülen ‘Eğirdir Gölü Koruma Planı ile ilgili bölge halkının talepleri göz önüne alınarak yeni bir taslak hazırlayacağını bildirdiğini söyledi.

Korkmaz, geçtiğimiz günlerde Eğirdir Gölü Koruma Planı’nın bölgedeki yerleşim birimlerini mağdur ettiği, tarım ve hayvancılığa engel olduğu ve acilen gözden geçirilmesi konusunu Meclis’e taşıdıklarını ifade etti. Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu‘nun kendisine bir faks gönderdiğini kaydeden Korkmaz, “Bu konudaki çalışmalarımız son noktasına gelmiştir. Halkın talepleri de göz önünde bulundurularak ortaya çıkacak taslak ilgili kurum ve kuruluşların görüşlerine sunularak halk bilgilendirilecektir.” ifadelerine yer verildiğini aktardı. – ISPART

SENİRKENT TE NİSAN AYINDA VEFAAT EDENLER

12 Nisan 2011 Salı- Yeni Mah. den  Öküzcülerin Hasan YILMAZ vefat etmiştir.    Cenazesi   ikindi  namazına müteakip Senirkent Pazar Camiinden defnedilecektir.

10 Nisan 2011 Pazar- İbililerin  Halil Kamil Durmuş oğlu,      Fehmi Orhan DURMUŞ vefat etmiştir. Cenazesi  11 Nisan 2011 pazartesi günü öğle  namazına müteakip Senirkent Pazar Camiinden defnedilecektir.

09 Nisan 2011 Cumartesi- Yeni Mahalleden   Hüseyin  ELBİZ  eşi,  TEKÇARIĞIN  Alibey  Kızı,  Hesna ELBİZ vefat etmiştir. Cenazesi   ikindi  namazına müteakip Senirkent Pazar Camiinden defnedilecektir.

04 Nisan 2011 Pazartesi- Süleyman  Demirel Mahallesinden Nurettin oğlu İstanbul Büyükşehir Belediyesinden emekli Mehmet BAŞER vefat  etmiştir.

02 Nisan 2011 Cumartesi-  Hamidiye Mahallesinden     Hastaneden emekli  Merhum Derviş KARAOĞLU eşi Fitnat KARAOĞLU vefat etmiştir. Cenazesi   03 Nisan 2011 Pazar günü öğle  namazına müteakip Senirkent Pazar Camiinden defnedilecektir.

01 Nisan 2011  Cuma-Alevi/Bektaşi DEDESİ- Kıbrıs Mahallesinden Alibabaların Dede Veysel ÖZDEN vefat etmiştir.  Cenazesi   02 Nisan 2011 Cumartesi günü Senirkentte defnedilmiştir.

01 Nisan 2011  Cuma- Turgutlar Mahallesinden  Kalaycı Niyazi oğlu Kadastrodan Emekli  İsmail Hakkı ULUSOY vefat etmiştir. ALLAH RAHMET EYLESİN

Topcu Nebi'nin Eşi Gülüzar Topcu Vefaat etmiştir.Kalanların başı sağ olsun.Allah Rahmet eylesin.

ULUĞBEY MÜRŞİDİNİ SON YOLCULUĞUNA UĞURLADI

09 Mart 2011 Çarşamba-Uluğbey kasabasının Dedelerinden Mürşit Dede Hail ÖZDAMAR vefat etmiştir. Cenazesi Öğle namazına Müteakip kılınan cenaze namazı ile Ulugbeyin batısındaki mezarlığa defnedilmiştir. Uluğbey’e uzun yıllar hizmet eden Mürşit Dede Hail ÖZDAMAR’ı  çok seven Ulugbey halkı göz yaşları içinde son yolculuğuna uğurladılar.Allah Rahmet eylesin

ULUĞBEY CEMEVİNDE NEVRUZ KUTLANDI

21 Mart 2011 Pazartesi  gecesi Ulugbey kasabası Cem Evinde Nevruz kutlaması yapıldı. Katılanlara , yaprak sarması, salata, yufka, cerez, meyva, içecek ve yemek ikram edildi

                     ULUĞBEY DE FECİ KAZA

Senirkent ilçesine bağlı Uluğbey'de devrilen traktörün altında kalan kişi öldü.

Senirkent ilçesine bağlı Uluğbey'de devrilen traktörün altında kalan çiftçi öldü. Ediniline bilgiye göre M.Çelik'in kullandığı traktör devrildi, devrilen traktörün altında kalan çelik olay yerinde hayatını kaybetti.

     SENİRKENT ULUĞBEY DE SİLAHLA YARALAMA

Senirkent'e bağlı Ulubey’de cinnet geçiren H.K. isimli şahıs bir bayanı daha sonrada kendisini vurdu.

Öğle saatlerinde Ulubey’de meydana gelen olayda okuldan çıkarak evine gitmekte olan bir bayanı H.K. isimli şahıs yolda durdurarak bir müddet konuşmaya çalıştı.

Bayanın bu şahısla konuşmak istememesi üzerine cinnet geçiren H.K. isimli şahıs belinde taşıdığı silahı çekerek önce bayanı sonrada kendini vurdu.

İki şahsında ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldığı bildirildi. Ağır yaralanan bayanın evli olduğu bildirildi.

ULUĞBEY DE VURULAN KADIN HAYATINI KAYBETTİ


Ulubeyde vurulan kadın hayatını kaybetti
Isparta'nın Senirkent ilçesinin Uluğbey beldesinde, birlikte yaşadığı iddia edilen kadını tabancayla vurarak öldürdükten sonra başına tek el ateş ederek intihara kalkışan kişi, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde tedavi altında bulunan zanlı Eyüp Kolsuz (54), müdahaleye rağmen kurtarılamadı. 


Kolsuz'un cebinden ''Sevdiğim kadınla birlikte olamayacağım, yaşamamın da bir anlamı yok. İntihardan kimse sorumlu değil'' yazılı not çıktı.


Eyüp Kolsuz'un olaydan yaklaşık iki saat önce, Almanya'da yaşayan oğlunun cep telefonuna ''Bugünlerde çok iyi değilim'' diye kısa mesaj gönderdiği belirtildi.


Cenazelerin bugün beldede kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verileceği bildirildi.
Eyüp Kolsuz, dün, Uluğbey beldesi Erenler Caddesi'nde yürüyen, birlikte yaşadığı iddia edilen Gülnaz Topçu'yu (44) tabancayla iki el ateş ederek öldürmüş, daha sonra kendi başına tek el ateş ederek intihara kalkışmıştı. Gülnaz Topçu olay yerinde hayatını kaybetmişti.

ALEVİLİK HZ ALİ Yİ SEVMEKSE HEPİMİZ ALEVİYİZ

Alevilik Hz. Aliyi sevmek ise hepimiz Aleviyiz

Isparta Senirkent Müftüsü Kemal Bal, "Eğer Alevilik Hazreti Ali'yi sevmek ve onun yolundan gitmekse hepimiz Aleviyiz.
Arif Topçu'nun Haberi

Çünkü biz Hz. Ali'yi sever, onun yolundan gideriz. Hz. Hacı Bektaşi Veli'yi de severiz. Zaten onun yolundan gitsek kurtuluşa ereriz." ded

Isparta'nın Senirkent ilçesi Uluğbey beldesinde, mübarek Muharrem ayı nedeniyle gerçekleştirilen aşure ikramı bu yıl da verildi. Yemekten sonra Cemevi'ne geçildi. Toplantıya sonradan katılan Vali Öner, "Birkaç yerde daha aşure yemeği vardı onlara da katılarak geç kaldım. Bu tip toplantılar birlik ve beraberliğimizi güçlendiren güzel adetler, devam ettirilmeli." dedi.

Programa; Isparta Valisi Ali Haydar Öner ve eşi, Kaymakam Selçuk Haskırış, Garnizon Komutanı Hüseyin Şentürk, Müftü Kemal Bal, Emniyet Amiri Murat Kaçmaz, Belediye Başkanı H. Hüseyin Köse, Senirkent'ten bazı muhtarlarla Uluğbey'den kalabalık bir halk topluluğu katıldı.

                SENİRKENT TE ÇATIDAN DÜŞEREK                                             HAYATINI  KAYBETTİ

Senirken'te çatıdan düşerek hayatını kaybetti

Isparta'nın Senirkent ilçesinde onarım yapan işçileri kontrol eden çatı ustası, beton zemine düşerek hayatını kaybetti.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, ilçeye bağlı Büyükkabaca beldesinde 3 katlı bir binanın çatı onarımı sırasında işçileri kontrol etmek için çatıya çıkan usta Mustafa Tan (55), buzlanma nedeniyle dengesini kaybederek beton zemine düştü. Ustabaşı Mustafa Tan, olay yerinde yaşamını yitirdi.

SENİRKENT TE 1 KİŞİ EVİNDE ÖLÜ BULUNDU

Senirkentte 1 kişi evinde ölü bulundu

Isparta'nın Senirkent ilçesinde 1 kişi evinde ölü bulundu

Edinilen bilgilere göre Senirkent ilçesinde komşularının uzun süre ses çıkmaması nedeni ile şüphelenmesinden dolayı polis tarafından girilen evde 82 yaşındaki Abdullah Alan'ın cesedi bulundu.

Isparta'dan gelen olay yeri inceleme ekibinden sonra Alan'ın cesedi Antalya Adli Tıp Kurumuna gönderildi.

           KAYMAKAM HASKIRIŞ A HEM.ÖĞRT.DEN                                    UĞURLAMA TÖRENİ

24

24 mart 2011 perşeme -

İlçemiz Kaymakamı Selçuk HASKIRIŞ’ın tayinin çıkması sebebiyle; Senirkent Halk Eğitimi Merkezi Yönetici ve öğretmenlerince Halk Kütüphanesinde uğurlama töreni yapıldı.

Törene ; İlçemiz Kaymakamı Selçuk HASKIRIŞ, İlçe Mil.Eğt.Müd.Osman ŞAHİN,Halk Kütüphanesi Müdürü , Senirkent Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Zeki   BULUT  , Müd.Yrd.Ayfer ÇETİN, Yüksekokul Muhasebecisi Mustafa SONKAYA  ve Senirkent Halk Eğitimi Merkezi  öğretmenleri katıldı.

Kaymakam Selçuk HASKIRIŞ’ a    Senirkent hatırası olarak, Senirkent Halk Eğitimi Merkezi  öğretmenlerinin yaptığı çeşitli hediyeler verildi. 

Daha sonra; Senirkent Halk Eğitimi Merkezi  öğretmenlerinin yaptığı çeşitli yiyecek ve içecekler ikram edildi.Çaylar içilirken sohbet edildi.

Kaymakam Selçuk HASKIRIŞ ” Senirkentte çalışmaktan mutlu olduğunu, Senirkentten güzel hatıralar ile ayrıldığını, Senirkent Halk Eğitimi Merkezi Yönetici ve öğretmenlerine yaptıkları için teşekkür etti.”  fotograf çektirerek vedalaşıp, uğurlandı.

ANNESİ ÖLEN KUZU İNEĞİ ANA EDİNDİ

Annesi ölen kuzu, ineği ana edindi
 
Isparta'nın Senirkent ilçesine bağlı Küçükkabaca beldesinde bir kuzu, annesi ölünce geçen sene bir ineği emerek büyüdü

         MUSTAFA KARAHAN EŞİ ''HATİCE KARAHAN'' VEFAT ETMİŞTİR.ALLAH RAHMET EYLESİN.MEKANI CENNET OLSUN.YAKINLARININ VE SEVENLERİN BAŞI SAĞ OLSUN.                                                                            ALINTI

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam18
Toplam Ziyaret71594
WhatsApp İletişim Hattı

SİTE YÖNETİCİSİ